گفتار هفته
خانه / اخبار / گزارش نشست با حضور حجه الاسلام والمسلمین مرتضی دهشت

گزارش نشست با حضور حجه الاسلام والمسلمین مرتضی دهشت

نشست دهه فجر انقلاب اسلامی با موضوع انقلاب اسلامی مشروعیت ، مقبولیت وتدوام با حضورمدیریت محترم مدرسه حضرت آیه الله عبدخدائی ،اساتید و طلاب مدرسه با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمين مرتضی دهشت در مدرسه علمیه جعفریه عليه السلام برگزار شد.

ایشان با اشاره به ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی این بازه زمانی را بهترین فرصت برای بصیرت افزائی بین مردم دانسته و فرمودند: در آستانه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مباحث مهم بحث انقلاب اسلامی مشروعیت و مقبولیت وتدوام است که بعنوان مثلث راهبردی نظام است و انقلابی که این سه رکن را دارا باشد هیچ مانعی نمی تواند به آن آسیب بزند.

ایشان در رابطه با مشروعیت انقلاب اسلامی به آیاتی از قرآن مجيد استناد کردند و فرمودند: در همه قوانین اساسی دنیا به ریز موضوعات اشاره نمی شود بلکه بعنوان قانون اساسی ومرجع کلیات را اشاره می کنند و بعد در آن قسمت به قانون گذار اجازه می دهد. با توجه به قانون اساسی قانون گذاری کند و برای عدم خروج قانون گذار از مسیر اصلی، شورا نگهبان قانون اساسی تشکیل می شود. ممکن است در مجلس قانونی تصویب شود ولی خلاف قانون اساسی باشد در اینجا وظیفه شورای نگهبان است که نگذارد خلاف قانون اساسی قانون وضع شود. قران قانون اساسی است و شورای نگهبان آن اهل بیت عليهم السلام ، حافظ قران خداوند است ولی در دست امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشريف است، او مراقب است لذا در قران وقتی به موضوعی اشاره می شود یعنی دارای اهمیت فراوانی است و یکی از موضوعاتی که مورخین و مفسرین از فریقین در مورد آن بحث کرده اند آیات ایرانی هاست. و مهمترین آیه در این زمینه را آیه ۵۴ سوره مبارکه مائده( يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ )دانستند.

 ایشان در رابطه با مقبوليت به یکی از شبهات امروزی در رابطه با انقلاب پرداخته و اشاره کردند در حال حاضر بحث در گرفته که چرا مجددا برای انقلاب رفراندوم برگزار نمی شود در جواب این شبهه باید گفت معنای رفراندوم فقط رای دادن نیست و این همه حضور مردم در صحنه های مختلف اعم از راهپیمائی به معنای مقبولیت عام است. وثانيا کدام نمونه در دنیا هست که یک کشور بعد از مدتی مجددا به رفراندوم گذاشته شده باشد. چرا کشورهایی مثل آمریکا و انگلیس و غیره رفراندوم اجرا نمی کنند. مقبولیت نظام قابل لمس است ولی اینکه در بعضی امور ضعف داریم جای شک و شبهه نیست.

حجه الاسلام والمسلمين دهشت در رابطه با تدوام انقلاب فرمودند: لازمه تداوم انقلاب آسیب شناسی دقیق و حضور انسانهای دلسوز و کارآمد و شجاع است و ریشه های یک انقلاب در تدوام آن تاثیر گذار است لذا باید به بركات و ثمرات این انقلاب توجه کرد ووضعیت منطقه و جهان را قبل و بعد از انقلاب ملاحظه کرد که تا قبل از انقلاب گرایش های ضد خدائی وجود داشت ولی اکنون اسلام و خداگرائی حرف اول را می زند.|

ایشان به طراحی های مختلف دشمن برای براندازی این انقلاب و اسلام هراسی بین مردم جهان پرداختندو فرمودند: اسلامی که کشورهای غربی از آن هراس دارند اسلام ایرانی وانقلاب اسلامی است نه اسلام مدل عربستان سعودی که بنا به نقل امام خمینی ، اسلام آمریکائی است زیرا اسلام مدل عربستان اسلام سازش است و در خط غرب قرار دارد.

ایشان در انتها به جمله امام خمینی ره که فرمودند(( پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد)) اشاره کردند و فرمودند: ولی فقيه نائب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است و زمانی که به ایشان لبیک گفتیم در حمایت اهل بیت و امام زمان عليهم السلام خواهیم بود چون مملکت بنا به فرموده امام خمینی مملکت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشريف است.

3 4 20180206_092545 ا ب

فقط بررسی کنید

vahdat

برگزاری جشن تلبس و تقدیر از ممتازین مدرسه

همزمان با میلاد نبی اکرم صلی الله علیه و آله  و سلم و امام جعفر ...

پاسخ دهید