گفتار هفته
خانه / اخبار / هوشیاری شکوهمند مردم/ آیت الله دکترمحمدهادی عبدخدایی

هوشیاری شکوهمند مردم/ آیت الله دکترمحمدهادی عبدخدایی

اشاره: آیت‌الله دکتر محمدهادی عبدخدایی عضو مجلس خبرگان رهبری و سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در واتیکان، در یادداشتی به تحلیل حوادث اخیر در کشور پرداخته و تأکید می‌کند: نارضایتی مردم مهمترین عنوان وسوژه برای بهره برداری اجانب علیه نظام است، دولتمردان باید پیوسته در صدد جلب رضایت مردم پس از رضایت خداوند باشند آنهم نه تنها با گفتار بلکه با عمل. استاد برجسته حوزه علمیه مشهد با انتقاد از ترتیب اثر داده نشدن تذکرات مراجع و نیز اعضای کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری به وزارت ارتباطات، خواستار کنترل فضای مجازی و سرویس کامل این نهاد به مردم شد.

اختصاصی شبکه اجتهاد: بار دیگر حماسه ۹ دی و حضور میلیونی مردم قهرمان ایران در راهپیمایی، عشق و علاقه ملت را نسبت به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به اثبات رساند؛ ولی از آنجا که امپریالیسم جهانی به ویژه آمریکا و اسرائیل در صدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی است؛ این بار هم آرام ننشسته و ایادی خود را تحریک نموده تا تلاشهای ملّت را مخدوش جلوه دهند و با عملیات ایذائی از شکوه راهپیمائی بکاهند و مستمسکی در محافل بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی بدست گیرند؛ ولی مردم بصیر و با استقامت ما با راهپیمائی‌های بعدی مشت محکمی بر سر استکبار کوبیده و بدخواهان را محکوم کردند و با فریادهای میلیونی خود مانند همیشه وفاداری خویش را نسبت به انقلاب اسلامی وارزشهای آن بیان نمودند، کوچک و بزرگ، پیر و جوان، از همه اقشار حتی در میان برف و باران زمستانی در نقاط مختلف کشور به صحنه آمدند و انسجام و اتحّاد خود را برای صیانت و حفاظت از انقلاب به اثبات رساندند؛ ولی این ماجرا عبرتهایی را هم در بر داشت که باید مردم عزیز ما توجه داشته باشند که اینک به برخی از آنها اشاره می‌شود:

۱- دشمن، پیوسته درصدد ایذاء و بلکه براندازی نظام جمهوری اسلامی است و از کوچکترین ناراحتی ملی و مردمی سوء استفاده کرده و آن را بهانه قرار داده و علیه کشور ما و ملت ما به کار می‌اندازد.

۲- تمام قدرت دشمن و دائره نفوذ او در داخل به همین مقدار است که مشاهده شد، در چند جائی آشوبی راه بیندازند، حمله به پاسگاهی برای خلع سلاح بنمایند که آنهم موفق نشده، نوجوان بی گناهی را به قتل رسانند و… این عملیات ایذائی نهایت اعمال قدرت اجانب بود و محصول چندین ماه نقشه کشی و برنامه ریزی آنان که با اقتدار نیروهای امنیتی و پشتیبانی ملت ایران مهار گردید.

۳- رذالت و شرارت مخالفان تا آنجا بود که پرچم مقدّس ایران را که مزین بنام “الله” و “الله اکبر” است آتش زنند، پرچمی که نشانگر هویت ما وانقلاب ما و فرآورده خون شهیدان ما است. آیا می‌توان گفت آنهائی که پرچم را آتش زدند ایرانی بودند ؟! یا آنکه این افراد دست نشاندگان اجانب بوده و بازار آشفته‌ای را می‌خواستند.

۴- هوشیاری و بصیرت مردم، شوق برانگیز و قابل تحسین بود ملت عزیز ما با راهپیمائی‌های مکّرر خود وحدت و انسجام و وفاداری خویش را نسبت به انقلاب بارها به اثبات رسانده‌اند و به خوبی آگاهند که کوچکترین اختلاف آب به آسیاب دشمن ریختن است و آنجائی که پای کشور و نظام انقلاب اسلامی در میان باشد یکپارچه و یک صدا از آن دفاع می‌کنند.

۵- دولتمردان توجه داشته باشند نارضایتی مردم مهمترین عنوان وسوژه برای بهره برداری اجانب علیه نظام است، باید پیوسته در صدد جلب رضایت مردم پس از رضایت خداوند باشند آنهم نه تنها با گفتار بلکه با عمل و در صحنه کردار، دولت موظف است تورم را مهار کند نه آنکه با گران کردن کالاها و وضع مالیاتها دامن به رشد تورم زند، باید بزودی مفاسد اقتصادی را اصلاح کند و هزینه‌های زائد را قطع نماید و اقتصاد سالم و مقاومی را پایه ریزی کند. مالیات یک درآمد واقعی برای کشور نیست؛ بلکه موجب گرانی شده و تولید نارضایتی هم می‌کند بمانند آنست که پدری از صندوق پس انداز فرزندانش برداشت کند. درآمد واقعی یک کشورهم در پرتو تولید بیشتر و رونق بازار صادرات است علاوه براین مالیات باید منطقی باشد و متناسب با خدماتی که دولت می‌دهد وضع گردد.

همچنین دولت باید اهتمام فراوان برای ایجاد اشتغال صحیح (نه کاذب) داشته باشد، بازار کار را رونق دهد و از عوامل مخرّب جلوگیری نماید بدیهی است تا وقتی که کالا از خارج وارد شود چه به صورت رسمی و چه قاچاق تولید کشور رونق پیدا نمی‌کند بلکه کارخانجات هم ورشکسته و تعطیل می‌شوند در نتیجه بر تعداد بیکاران افزوده می‌گردد از طرفی حمایت و نظارت بر تولیدات داخلی هم باید زیاد شود و رعایت استاندارد گردد تا از نظر کیفیت و کمیّت بتواند با اجناس خارجی رقابت کند.

بسیاری از دانشگاه‌های ما هم بنگاهی شده‌اند برای صدور تحصیل کرده‌های بیکار و تا هنگامی که تحصیلات ما کاربردی نشود این فاجعه ادامه خواهد داشت؛ ولی می‌توان با یک طراحی صحیح و حرکت جهادی با کاربردی کردن رشته‌ها از وجود این قشر ارزنده و عزیز بهترین بهره را برد.

۶- به وزارت محترم ارتباطات هم توصیه می‌شود فضای مجازی کشور را خودتان در دست بگیرید و به صورت کامل سرویس دهید و نگذارید این فضا جولانگاه اجانب باشد و جاده مواصلاتی برای آنان قرار گیرد، این موضوع را مدّتی پیش از این برخی از مراجع بزرگوار و همچنین کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری تذکر دادند؛ ولی ترتیب اثر داده نشد و آسیب آن اضافه بر جهات اخلاقی دامن گیر کشور گردید و امید است موجب عبرت برای آینده باشد. و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین

محمدهادی عبدخدایی

۱۳۹۶/۱۰/۱۸

برگرفته از سایت اجتهاد:http://ijtihadnet.ir/%d9%87%d9%88%d8%b4%db%8c%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b4%da%a9%d9%88%d9%87%d9%85%d9%86%d8%af-%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85-%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af%d9%87%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%ae%d8%af%d8%a7/

پاسخ دهید