گفتار هفته
خانه / اسلایدر / برگزاری نشست

برگزاری نشست

حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر در نشست مدرسه علمیه جعفریه(ع) مشهد، با توجه به هشتادمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس، به معرفی شخصیت علمی و معنوی ایشان پرداخت و ابرازکرد: شهید مدرس نگاه بلندی به دین داشت و همه مسائل و مشکلات بشری را به وسیله آموزه های دین اسلام قابل حل و بررسی می دانست.

وی با بیان اینکه برای برون رفت از مشکلات باید به آموزه های دین اسلام تکیه کرد، در ادامه گفت: با توجه به ظرفیت پاسخگویی مشکلات جامعه بشری در دین اسلام، حوزه های علمیه باید فعالیت خود را در این زمینه افزایش دهند.
 نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه پیاده سازی آموزه های دینی به عهده حوزه علمیه می باشد، افزود: استفاده از تمام ظرفیت ها و امکانات و ارائه الگو و مدل اسلامی از مهمترین وظایف حوزه های علمیه به شمار می رود.
 وی با بیان اینکه قبل از انقلاب میزان ارتباط بین مردم و طلاب، بیشتر در ایام تبلیغی اوج می گرفت و مطالبه از آنان محدود بود ولی بعد از انقلاب انتظار از طلاب و جامعه روحانیت و حوزه های علمیه بالا رفته است، ادامه داد: امروزه در همه جا و همه زمان ها امکان تبلیغ و گسترش دین وجود دارد و باید برای پیاده سازی این نظریه که دین ظرفیت پاسخگویی به تمام مشکلات را دارد، کار و فعالیت را گسترش دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر در بخش دیگر به بعضی از مشکلات کنونی حوزه از جمله آموزش محوری اشاره کرد و گفت: در گذشته طلاب در حین تحصیل مهارت های لازم را برای تدریس، تبلیغ، پژوهش و غیره، فرا می‌گرفتند ولی در حال حاضر طلاب متن محور و تلخیص خوان شده اند.
 وی دومین مشکل را نبود رابطه عمیق بین طلاب و اساتید برشمرد و افزود: در گذشته اساتید و طلاب با هم مانوس بودند و این ارتباطات باعث پیشرفت علمی و معنوی طلاب می شد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به طلاب تاکیدکرد: مواظب وقت، فرصت ها و ظرفیت های موجود باشید و با برنامه ریزی، از حضور اساتید و بزرگان حوزه بهره لازم را ببرید.
گفتنی است، این نشست با حضور آیت الله عبدخدایی، عضو خبرگان رهبری و پرسش و پاسخ طلاب برگزارشد.
 1 (1)1 (2)photo_2017-12-03_14-07-13  1 (3) 1 (4) 1 (5)

 

پاسخ دهید