گفتار هفته
خانه / اخبار / حضور مردم پشتوانه نظام اسلامي است

حضور مردم پشتوانه نظام اسلامي است

15889_00

حضور مردم پشتوانه نظام اسلامي است

عضو مجلس خبرگان رهبري حضور گسترده مردم در مراسم تشييع آيت الله هاشمي رفسنجاني را پشتوانه محكمي براي نظام اسلامي ايران در حمايت از مقام معظم رهبري خواند.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان،‌ حجت الاسلام و المسلمين دکتر عبدخدايي در مراسم ترحيم و بزرگداشت آيت الله هاشمي رفسنجاني در حرم مطهر رضوي به حضور گسترده مردم در تشييع پيكر آيت الله هاشمي اشاره كرد و گفت:‌ خواندن نماز توسط رهبر معظم انقلاب و مردمي كه به پيروي از ايشان حضور يافتند سياست هاي بين المللي را متوجه آن كردند كه اين ملت به عنوان پشتيبان رهبر معظم انقلاب  استوار ايستاده اند و دليل انسجام اين كشور پيروي از مقام عظماي ولايت است.
وي با اشاره به آيه « يا ايها النبي حسبي … و انا المومنين؛ اي رسول،‌خدا و پيروان مومنت براي تو بس هستند» گفت: پشتوانه ما دين است؛ اگر يك نظام بدون پشتوانه باشد دوام نمي آورد.
عضو مجلس خبرگان رهبري بيان كرد: آيت الله هاشمي رفسنجاني در مسئوليت هاي مهم كشوري از جمله عضو شوراي انقلاب، رئيس مجلس شوراي اسلامي، رياست جمهوري، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام و غيره، به عنوان دومين شخصيت مهم در كشور حضور داشت.
حجت الاسلام و المسلمين عبدخدايي با بيان اينكه هم زندگي و هم مرگ عبرت است، گفت: انسان با عمل و كردار خود به پيشگاه خداوند حاضر مي شود و رياست ها و سمت ها فاني هستند.
وي باقيات و صالحات را مهمترين دستاورد انسان در پيشگاه خداوند دانست و با اشاره به سخني از حضرت علي(ع) ادامه داد: دنيا رهگذر است، پست و مقام و جايگاه براي ما باقي نمي ماند و عملي كه اوليا و قرآن انسان را به آن توصيه كرده اند در پيشگاه خداوند باقي است.
عضو مجلس خبرگان رهبري بيان داشت: انسان در هر شرايطي بايد بداند خداوند از وي چه مي خواهد و در راه رضاي خدا آن را به انجام رساند.
جمهوري اسلامي آرزوي 1400 ساله شيعه
حجت الاسلام و المسلمين عبدخدايي جمهوري اسلامي را آرزوي 1400 ساله شيعه خواند و گفت: اين كشور و حكومت اسلامي افتخاري است كه امروزه به ما ارث رسيده است و بايد در نگهداري از آن تا رسيدن به صاحب اصلي آن حضرت مهدي(عج) تلاش كنيم.
وي گفت: اگر از پلكان يكي از ادارات فردي ناراضي پايين بيايد تيري به جمهوري اسلامي اصابت كرده است.
عضو مجلس خبرگان رهبري در پايان با تاكيد بر درستكاري در محيط كار توصيه كرد: براي رضاي خدا و رفع نياز و باز كردن گره مشكلات مردم تلاش كنيد.
گفتني است، مراسم بزرگداشت آيت الله هاشمي رفسنجاني،‌ رييس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام پيش از ظهر امروز در رواق بزرگ امام خميني(ره) در جوار بارگاه ملكوتي ثامن الحجج(ع) توسط شوراي عالي حوزه علميه خراسان،‌ نماينده ولي فقيه در خراسان رضوي، توليت آستان قدس رضوي و استاندار خراسان رضوي با حضور علما،‌آيات عظام، مسئولان كشوري و استاني، نماينده بيت آقاي هاشمي و عموم مردم مشهد برگزار شد.

 

فقط بررسی کنید

????????? | ???? ??? ?? ???? ????

گزارش تصویری برگزاری محفل انس باقرآن مدرسه علمیه جعفریه علیه السلام

باهدف انس بیشتر طلاب با کلام الله مجید مجلس قرائت قرآن و تفسیر دوشنبه هر ...

پاسخ دهید